Flickr artık 1 terabayt oldu. Kullanmayan kalmasın.

image

Evet, yanış okumadınız. Dünya’nın bir numaralı fotoğraf sitesi Flickr artık tüm kullanıcılar için 1 terabayt yani 1000 gigabayt oldu. Bu da artık korkmadan fotoğraf yükleyebileceğiniz yıllarca dolduramayacağınız bir alan demek. Flickr aynı zamanda bugünden itibaren yeni UI yani arayüzüne de geçti. Henüz çok detaylı inceleme fırsatım olmadı ancak ilk bakışta gözüme oldukça hoş geldi.

Açıklamayı Yahoo’nun CEO’su Marissa Meyer yaptı. Aşağıda orjinal metnine yer verdim.

"Photos tell the stories — stories we’re inspired to relive, share with our friends, or capture simply to express ourselves. Collecting these moments is a part of our everyday. Since 2005, Flickr has become synonymous with inspiring imagery. Today, we’re thrilled to take Flickr even further with a beautiful, completely re-imagined experience that puts photos front and center. When it comes to photography, technology and its limits shouldn’t hinder the experience. So we’re also giving our Flickr users one terabyte of space — for free. That’s enough for a lifetime of photos — more than 500,000 original, full-resolution, pixel-perfect, brilliant photos. Flickr users will never have to worry about running out of space."

Değişiklikler bu kadar da değil. 1080p çözünürlüğünde 3 dakikalık video ekleyebileceksiniz. Yeni bir slayt göstericisi eklemişler. Ağustos ayından itibaren ücret vermeye gerek kalmayacak. Ancak ücret ödemeyenlerde reklamlar görünecek. Şayet bu reklamlardan rahatsız oluyorsanız ise yıllık 49,99 USD gibi bir bedel ödemek zorunda kalacaksınız.

image

Hiç yorum yok: